за нас

bvrt

Changzhou Lingdian Вуд Компанијата е основана во 2003 година Нашата фабрика површина е 80.000 квадратни метри. Ние сме водечка компанија во областа на винил тротоарите, WPC винил тротоарите и СПЦ тротоарите во Кина. 
      За винил тротоарите, нашиот капацитет е повеќе од 150 контејнери месечно; На WPC винил тротоарите. Нашиот капацитет е повеќе од 150 контејнери месечно; За СПЦ тротоарите, Нашиот капацитет е повеќе од 50 контејнери месечно. 
      Нашата компанија alread положено ISO9001 сертификат за квалитет систем за управување, ISO14001 сертификат за управување со животната средина систем и CE сертификација од TUV тестирање компанија. Добивме патентна лиценца на Unilin за двете ламинат и винил тротоарите. Добра машина за производство, добар тест машина и строга контрола на квалитетот ги одржуваме нашите производи со висок квалитет на ниво.
      Нашите изобилство на човекови ресурси и извоз искуство, напреден менаџмент ни прават многу конкурентни во декорација индустрија. Ние во моментов извезува 95% од нашето производство во САД, Канада, Јужна Америка и Источна Европа и така натаму. Нашата цел е да обезбеди стабилен и висок квалитет на стоки за вас и направи Вашиот живот подобар. 
      Добредојдовте пријатели низ целиот свет да ја посетите нашата компанија за понатамошна соработка.